Rodzaje klimatyzatorów

Dzięki klimatyzacji można stworzyć warunki, w których użytkownik czuje się najlepiej, z odpowiednią temperaturą i wilgotnością. Nowoczesne klimatyzatory wytwarzają czyste, zdrowe i świeże powietrze, usuwając z niego nadmiar wilgoci i zapobiegając pleśni. Wszystko to można osiągnąć bez przeciągów ani hałasu.

Klimatyzacja poprawia samopoczucie, zwiększa aktywność i kondycję, co daje wiele korzyści, ponieważ kto czuje się dobrze, ten jest bardziej twórczy i produktywny szczególnie latem

 

KLIMATYZATORY ŚCIENNE

splitKlimatyzatory ścienne to jednostki typu split, które łączą w sobie małe wymiary z dużą wydajnością i cichą pracą. Ich praca jest w pełni zautomatyzowana, zaś sterowanie odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota. Są to najpopularniejsze jednostki instalowane w biurach i mieszkaniach, gdyż charakteryzują się wyjątkową estetyką i bardzo atrakcyjną ceną. Ze względu na swoją popularność posiadają najbardziej ze wszystkich modeli rozbudowaną automatykę. Dzięki temu praktycznie nie istnieją miejsca, w których nie można by zastosować ściennych klimatyzatorów

KLIMATYZATORY PRZENOŚNE

klimatyzatory-przenosne-delonghi-pac-l26ah-p52940

Przenośne, wydajne i mające szerokie zastosowanie klimatyzatory są idealnym rozwiązaniem dla zmiennego klimatu pomieszczenia. Cztery kółka umożliwiają przemieszczanie klimatyzatora. Odprowadzenie ciepłego powietrza odbywa się przy pomocy elastycznego przewodu średnicy 10 cm lub małego wymiennika zewnętrznego. Wszystkie funkcje są sterowane i ustawiane mechanicznie i elektronicznie przy pomocy łatwego w obsłudze panela lub pilota.

 

KLIMATYZATORY KASETONOWE

 

kas

Klimatyzatory kasetonowe to jednostki typu split, które instalowane są w przestrzeni sufitu podwieszanego i zakończone panelem dekoracyjnym. Taka lokalizacja umożliwia równomierną dystrybucję chłodnego powietrza z centralnego punktu pomieszczenia. Powietrze rozprowadzane jest wzdłuż sufitu, a następnie łagodnie opada w dół wzdłuż ścian. To rozwiązanie eliminuje konieczność przeznaczenia określonego miejsca w pomieszczeniu na zainstalowanie wewnętrznej jednostki klimatyzatora. Elegancka maskownica wkomponowana w płaszczyznę sufitu podwieszanego zapewnia uzyskanie optymalnego efektu estetycznego.

 

KLIMATYZATORY PRZYPODŁOGOWE – PRZYSUFITOWE

klimatyzator-podsufitowo-przypodlogowy-midea-mub-24hrn1-mou-24hn1

Klimatyzatory przypodłogowe to jednostki typu split, szczególnie przystosowane do montażu we wnękach podokiennych lub na strychach. Nie rzucający się w oczy wygląd o zdecydowanych kształtach, który cieszy się dużą popularnością wszędzie tam, gdzie z różnych powodów nie można zastosować innych modeli.

 

KLIMATYZATORY MULTISPLIT

system_m1

Klimatyzatory Multisplit mają budowę podobną do splitów, z tą różnicą, że do jednego agregatu zewnętrznego podłączonych jest kilka parowników, które można umieścić w różnych pomieszczeniach. Pracą tego typu klimatyzacji można sterować za pomocą pilotów – do każdej części wewnętrznej parownika jest osobny pilot. Dużą zaletą multisplitów jest to, że tylko jeden agregat potrzebny jest do obsługi wielu parowników, co zmniejsza koszty zakupu klimatyzatora.